به سایت سازمان صنعت،معدن و نحارت استان خراسان جنوبی خوش آمدید.آدرس پستی : بیرجند خیابان شهید مطهری جنب مؤسسه مالی و اعتباری مهر - تلفن گویا 32227444-5 و32211109 دورنگار: 32227447 ایمیل: This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it - سال دولت,ملت همدلی وهمزبانی گرامی باد - سامانه ارتباطی 124 سازمان صنعت،معدن و نحارت خراسان جنوبی در تمامی ساعت شبانه روز آماده دریافت شکایات شما همشهریان عزیز می باشد - همشهریان محترم می توانند از طریق سامانه پیام کوتاه سازمان صنعت،معدن و تجارت به شماره 30007654323312 نظرات، ‌پیشنهادات و انتقادات خود را به اطلاع مسئولین سازمان برسانند - ارباب رجوع محترم با تکمیل فرم نظر سنجی ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید - همشهریان گرامی دریافت فاکتور از فروشنده حق شماست برای اطمبنان از صحت خرید با معامله و جلوگیری از تضییع حقوق خود در مقابل خرید کالا یا خدمت درخواست فاکتور نمایید - شعار ما در وزارت صنعت،معدن و نحارت: شناسایی و جلوگیری از ورود کالاهای بی کیفیت، حمایت از تولید داخل ، توسعه صادرات ‌، صادرات پایدار محور توسعه

 
 
 

ترجمه چند زبانه سایت

 

 

 

 

فهرست صفحات

صفحات کاربری

 
 
سفر رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت به شهرستان نهبندان
18 بهمن 1394 ساعت 09:14

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت در دومین سفر شهرستانی خود به نهبندان رفت وضمن دیدار با امام جمعه معزز ، فرماندار ،هیئت ریسه اتاق اصناف و کارکنان اداره صنعت ، معدن وتجارت از شهرک صنعتی ویک واحد صنعتی بازدید نمودند.

Image

رضا اردونی مهمترین مشکل واحد های صنعتی ومعدنی را رکود بازار ،کمبود سرمایه درگردش ونبود زیرساخت ها از جمله برق عنوان کرد .

در ادامه رییس سازمان ضمن تبریک دهه فجر به نگاه مثبت به قانون در جهت رفع امور ارباب رجوع تاکید کرد وافزود کارکنان در تعامل با ارباب رجوع صبور وخویشتن دار باشند.

مهندس شهرکی اولویت شهرستان نهبندان را معدن و اکتشاف ذخایر معدنی با ارزش وناشناخته عنوان کرد و خاطر نشان کرد که سازمانهای بزرگ وتوسعه ای در این امر ورود پیدا کنند وبا ایجاد صنایع پایین دست معدن زمینه اشتغال جوانان این شهرستان را فراهم کنند .

در ادامه مهندس شهرکی با حجت الاسلام خزاعی امام جمعه نهبندان دیدار کردند.

حجت الاسلام خزاعی در این دیدار به معیشت مردم اشاره و عمده ترین مشکل اصلی این شهرستان را اشتغال ، سرمایه گذاری و تعطیلی بازارچه دوکوهانه ذکر کرد و و خواستار رفع موانع موجود شد.

مهندس شهرکی در این دیدار رؤس برنامه های بلند مدت خود در این شهرستان را توسعه اکتشافات وشناسایی ذخایر معدنی ناشناخته وتمرکز بر جذب شرکت های وابسته به دولت ذکر کرد وافزود همه باید بدنبال ترغیب سرمایه گذار برای ایجاد صنایع وابسته به معدن در این شهرستان باشیم.

وی برنامه کوتاه مدت خود راتمرکز بر بازار وبازارچه های مرزی عنوان کرد وافزود مسائل ومشکلات بازارچه دوکوهانه را تا حد امکان پیگیری خواهد کرد.

مهندس شهرکی در دیدار با فرماندار نهبندان نیز گفت: در حال حاضر ایران امن ترین کشور برای سرمایه است همه بایدبا هم و در خصوص جذب سرمایه گذار وشرکت های دولتی وخصوصی برای سرمایه گزاری وایجاد صنایع معدنی در استان تلاش کنیم.

شهرکی ایجاد صنایع مرتبط با معدن و فعال سازی بازارچه دوکوهانه وتقویت تعاونی های مرزنشین را باعث رونق شهرستان دانست وافزود با فعال سازی بازارچه و ورود کالاهای مورد نیاز استان ومرزنشینان تراز تجاری استان بهبود و باعث رونق اقتصادی منطقه می شود.

ایشان بر تعامل بخش تولید وتجارت با فرمانداران وسایر دستگاههای شهرستانی تاکید نمودند.

فرماندار شهرستان با اشاره به مرغوبیت وتنوع مواد معدنی در نهبندان ،نبود نیروی متخصص و برخی کارخانه های فرآوری را از مشکلات پیش رو عنوان کرد و افزود: برخی از تولیدات معادن در استان فرآوری و مقداری به صورت خام به خارج از استان فرستاده می شود.

اصغر نظافت افزود در راستای تربیت نیروی متخصص آموزشکده معدن در شهرستان راه اندازی شده وطبق تعامل صورتگرفته از سال آینده رشته مهندسی معدن در این شهرستان دانشجو می پذیرد و مراکز فنی وحرفه ای و علمی کاربردی نیز نیروهای ماهر تربیت می کنند.

در ادامه رییس سازمان با هیئت رییسه اتاق اصناف شهرستان دیدار نمودند در این دیدار شیبک مسئول اتاق اصناف شهرستان گزارشی از وضعیت اصناف واتحادیه های صنفی ارائه و خواستار پیگیری وحل مسائل ومشکلات مالیاتی اصناف این شهرستان شد.

مهندس شهرکی با اشاره به خشکسالی های اخیر و وضعیت اصناف این شهرستان افزود نگاه به اصناف باید واقع بینانه وبا درک شرایط فعلی حاکم بر بازار در خصوص اخذ مالیات وسایر عوارض وهزینه ها بر اصناف تصمیم گیری شود.

شهرکی افزود بازاریان باید نگاه خود را از درون شهرستان به خارج از کشور متوجه نمایند.

وی افزود بازاریان وتجار شهرستان با رایزنی های دو طرفه بازارچه را فعال واحتیاجات ضروری ونیازهای خود وکشور های همسایه را تامین کنند.

در ادامه این سفر ایشان از دو واحد سنگ بری مستقر در شهرک صنعتی نهبندان وسربیشه بازدید ودر خصوص پیگیری برای رفع مسائل ومشکلات آنان قول مساعد دادند.

 
< بعد   قبل >
 
 
 

سالروز تولد فرخنده و با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) فرصت گرانبهایی است تا ضمن تقدیر از مقام بلند زن، صمیمانه ترین تبریکات خود را به زنان و مادران فداکار ایران اسلامی به ویژه همکاران گرانقدرم وکلیه فعالان عرصه صنعت،معدن وتجارت استان عرض نمایم و از خداوند منان برای تمامی خواهران و مادران این مرز و بوم توفیقات روز افزون را در عرصه کار و تلاش و پرورش نسلهای توانمند و فرهیخته مسألت دارم.

داود شهرکی - رئیس سازمان

 

 
 
 

مناسبت ها

 

نظر سنجی

نظرشما درمورد سایت سازمان صنعت معدن وتجارت استان چیست
 

ورود به سایت


دریافت رمز عبور
عضویت در سایت
 
 
آدرس : خراسان جنوبی - بیرجند - میدان طالقانی ابتدای خیابان مطهری - سازمان صنعت،معدن و تجارت استان خراسان جنوبی
Email : This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it تلفن :6-0563222744 فکس :05632227447